فصل اول - قسمت دوم:

 

مدرس: بهنام رجبی    زمان: 20 دقیقه

down-arrow

ساخت کدینگ حسابها در نرم افزار سپیدار

عرض درود خدمت شما همراهان عزیز سایت حساب سنتر در قسمت دوم از فصل اول دوره آموزش جامع صفر تا صد نرم افزار سپیدار، به اولین زیر مجموعه ی سر فصل ماژول حسابداری که مبحث جالب و دوست داشتنی درختواره حساب ها یا به عبارت دیگر کدینگ حسابداری است می پردازیم.

درختواره حساب ها

برای دستیابی به بخش درختواره حساب ها در نرم افزار سپیدار نیاز است که با توجه به تصویر زیر ابتدا بر روی ماژول حسابداری کلیک کنیم  و از زیر منوی عملیات آن گزینه درختواره حسابها را انتخاب کنیم.

درختواره حساب ها

توجه داشته باشیم که در ابتدای کار با نرم افزار، کدینگ یا درختواره ای در نرم افزار وجود ندارد. برای استفاده از کدینگ دو راه داریم یکی انتخاب از کدینگ های پیش فرض در نرم افزار سپیدار و دیگری ساخت کدینگ شخصی در نرم افزار سیپدار می باشد .

ابتدا نحوه ی انتخاب کدینگ های پیش فرض و مرور خصوصیات آن را انجام می دهیم و در انتها به شکل مختصر نحوه ی ساخت کدینگ شخصی را نیز مرور می کنیم .

راه اول انتخاب درختواره استاندارد پیش فرض نرم افزار سپیدار :

این راه که از نظر من بهتر نیز هست استفاده از کدینگ های پیش فرض نرم افزار سپیدار استی. چرا که کدینگ های داخل نرم افزار سپیدار که به شکل پیش فرض برای ما تنظیم شده اند با توجه به استاندارد های حسابداری می باشند.

کدینگ های پیش فرض نرم افزار سپیدار با توجه به زمینه ی کاری شرکت ها در چهار شکل بازرگانی، خدماتی، تولیدی و پیمانکاری وجود دارند. که ما با در نظر گرفتن فیلد کاری شرکت یکی از این کدینگ ها را از مسیر زیر می توانیم انتخاب کنیم.

کلیک بر روی سیستم حسابداری > کلیک بر روی درختواره حسابها در زیر منو عملیات > کلیک بر روی آرم سپیدار در صفحه ی مربوط به درختواره حساب ها > ورود به گزینه ی درج حساب های پیش فرض > انتخاب یکی از کدینگ ها با توجه به زمینه کاری شرکت.

درختواه پیش فرض

زمانی که یکی از کدینگ های پیش فرض را انتخاب کنیم، درختواره پدیدار شده در سطح اول ابتدا نمایانگر گزینه های گروه حساب ها می باشد که با رنگ سبز نمایش داده می شوند؛ هر یک از این گروه حساب ها دارای زیر مجوعه ای از حساب های کل می شوند و با  رنگ آبی نشان داده می شوند.و در نهایت، هر حساب کل نیز دارای زیر مجموعه ای از حساب های معین است که با رنگ زرد نشان داده شده اند.

گروه حساب های درختواره

به عبارت دیگر درختواره حساب ها در سپیدار به ترتیب شامل سه سطح گروه حساب ها، حساب کل و حساب های معین است و ما میتوانیم با کلیک روی علامت مثبت کنار آنها زیر مجموعه های آنها را مشاهده کنیم؛ در درختواره حساب ها گروه حساب ها به رنگ سبز، حساب های کل به رنگ آبی، و حساب های معین به رنگ زرد هستند.

ماهیت گروه حساب ها در نرم افزار سپیدار:

همانطور که میدانیم تمام حساب ها در حسابداری یکی از سه نوع موقت، دائمی وانتظامی می باشند.

حساب موقت (سود و زیانی) : حساب ها از نوع موقت یا سود و زیانی به حساب هایی گفته می شود که طول عمر آنها در پایان هر دوره مالی است و مانده ی آن در انتهای دوره مالی صفر و بسته می شوند.

حساب دائم (ترازنامه ای) : حساب های دائم یا ترازنامه ای برخلاف حساب های موقت در پایان سال مالی بسته نمی شوند.و در طول فعالیت شرکت باز می مانند.

حساب های انتظامی : اینگونه حساب ها ماهیت مالی یا بدهکار و بستانکار ندارند و معمولا شامل حساب های مربوط به اسناد تضمینی نزد شرکت هستند. که تنها در یادداشت ها ثبت می شوند.

در درختواره های پیش فرض نرم افزار سپیدار، این تنظیمات  با توجه به اصول حسابداری انجام شده اند.

انواع ماهیت گروه حساب

ماهیت حساب ها در نرم افزار سپیدار :

بستانکار و بدهکار دو ماهیت هستند که در دفاتر و اسناد حسابداری ایجاد می شوند تا اثرات ریالی رخداد های مالی مجموعه های اقتصادی را مشخص کنند.

دارایی، هزینه، بهای تمام شده دارای ماهیت بدهکار هستند که با افزایش مبلغ ریالی آنها حساب بدهکار میشود و با کاهش مبلغ ریالی آنها حساب بستانکار می شود.

بدهی، درآمد، حقوق صاحبان سهام دارای ماهیت بستانکار هستند و با افزایش مبلغ ریالی آنها حساب بستانکار میشود و با کاهش مبلغ ریالی آنها حساب بدهکار می شود.

تنظیمات مربوط به بدهکار یا بستانکار بودن ماهیت حساب ها در آموزش کدینگ حسابداری نیز در درختواره پیش فرض نرم افزار سپیدار از قبل انجام شده است.

انواع ماهیت حساب

ویژگی حساب های معین نرم افزار سپیدار :

 1. ویژگی کنترل ماهیت طی دوره : در زمان تبدیل حساب های موقت به دائم اگر هر حساب با توجه به ماهیتش شامل تداخلی باشد مانند منفی شدن موجودی بانک در انتهای دوره به شما اخطار می دهد و به شما کمک میکند که اشتباهات خود را اصلاح کنید.
 2. ویژگی ارزی : در صورت خرید زیر سیستم ارزی با فعال کردن این تیک در حساب هایتان میتوانید علاوه بر ثبت اسناد ریالی ، گردش های ارزی خود را نیز ثبت کنید.
 3. ویژگی تسعیر پذیر : در صورتی  که برای حساب ارزی نیازمند ثبت سند تسعیر ارز باشیم با فعال کردن این ویژگی میتوانیم سند های تسعیر ارز حساب معین را نیز ثبت کنیم.
 4. ویژگی تفصیلی پذیر : این ویژگی را میتوان مهم ترین ویژگی حساب های معین دانست که به عنوان چهارمین سطح نرم افزار سپیدار نیز بعد از حسابهای معین شناخته می شوند.

نکته ای که برای ویژگی تفصیلی پذیر باید توجه داشت این است که در ابتدای راه اندازی نرم افزار برای حساب هایی که به این ویژگی نیاز دارند ،گزینه تفصیلی پذیر را فعال کنیم چون بعد از سند زدن در حساب معین مربوطه نمی توان این ویژگی را به دلیل نداشتن مقادیر مربوط به این شاخص فعال نمود.

همچنین برای حساب هایی که نیاز به این ویژگی نداریم حتما تیک این گزینه را برداریم چون هنگام ثبت سند یکی از فیلد های اجباری می باشد که در صورت ندادن مقدار به آن سند ثبت نمی شود.

پس حتما ما باید این ویژگی را قبل از سند زدن در تمام حساب های معین خود چک کنیم و در صورت نیاز تیک آن را بزنیم و در صورت عدم نیاز تیک آن را برداریم.

 1. ویژگی پیگیری : ویژگی پیگیری این امکان را به ما می دهد تا در ثبت اسناد دو فیلد اضافی شماره پیگیری و تاریخ پیگیری را داشته باشیم و در ثبت اسناد مختلف از آنها بهره ببریم. نکته ای که وجود دارد این است که پر کردن این فیلد ها اجباری نیستند و در صورت نیاز می توانیم از آنها استفاده کنیم و مشکلی برای ثبت اسناد در زمان پر نکردن آنها برای ما بوجود نمی آورد.

انواع ویژگی حساب

راه دوم انتخاب درختواره :

راه دوم تنظیم دستی توسط خودمان است که میتوانیم با توجه به خواسته هایمان کدینگ شخصی خودمان را پیاده سازی کنیم. برای بکار گیری این روش حتما می بایست مسلط به تئوری حساب ها باشیم که بتوانیم ماهیت حساب های کل و معیین را مشخص کنیم تا در محاسبات مشکلی نداشته باشیم.

برای این کار ما باید ابتدا گروه حساب های خود را بسازیم و بعد از آن در گروه حساب های تعریف شده حساب های کل خود را تعریف کنیم که بتوانیم در آخر نیز حساب های معین مورد نیاز هر حساب کل را معرفی و تنظیم کنیم.

برای انجام این کار کافیست بر روی آرم سپیدار کلیک کرده و با انتخاب گزینه ی جدید حساب های خود را بسازیم. برای مشاهده کامل مسیر این فرایند میتوانیم ویدیو این قسمت را از همین صفحه بصورت رایگان دانلود کنیم و مشاهده کنیم.

ساخت حساب جدید

با تشکر که همراه ما در قسمت دوم دوره آموزش جامع صفر تا صد سپیدار بودید لطفا نظرات ارزشمند خود را در پایین همین صفحه به ما برای بالا بردن سطح خدمات به شما عزیزان بنویسید و همچنین سوالات خود را از این درس نیز در همین بخش ارسال کنید تا کارشناسان نرم افزار سپیدار پاسخگوی شما عزیزان باشند.

129 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام مجدد.
  در قیمت گذاری خودکار اسناد انبار(اسنادمواد مصرفی)، با هر روش فایفو و میانگین….ایا باید بلافاصله بعد از خرید کردن طی ماه قیمت گذاری خودکار اسناد انجام داد که اسناد مثلا خروج از نوع مصرف با قیمت قبلی خرید قیمت بخورد یا این امکان هست ما خرید ها و خروج از نوع مصرف را ثبت کنیم و مثلا اخر ماه اسناد خروج از نوع مصرف را قیمت گذاری کنیم؟منظورم اینکه قیمت گذاری خودکار مصرف مواد با توجه به سپیدار ،باید بلافاصله بعد خرید جدید انجام شود تا قیمتش را از این خرید بگیرد یا هر چقدر خرید هم بیاید و مصرف بکشیم در پایان ماه قیمت گذاریشان کنیم هر مصرف از خرید خودش قیمت برمیدارد؟و اشتباهی رخ نمیدهد؟!

  پاسخ
  • سلام کاربر گرامی
   زمان مشخصی برای قیمت گذاری اسناد انبار مشخص نشده است؛ با توجه به نیاز میتوانید در دوره های مشخص قیمت گذاری کنید.
   سپاس از همراهی شما

  • خیلی سپاسگزارم از توجهتان.

  • سلام کاربر گرامی
   خوشحالیم که همراه ما هستید.

 • متشکرم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من اول معین موجودی کالا را تفصیلی پذیر نکرده بودم بعد متوجه شدم تفصیلی رو موقع ثبت سند نشان نمیدهد برگشتم تمام کالا وانبارها را لغو کردم و بعد درختواره معین موجودی را تفصیلی پذیر کردم ولی موقع تعریف انبار و ارتباط دهی با معین موجودی مواد در لیست انتخابی معین موجودی مواد عنوانش نمیاد حتی با کدش علتش چی میتواند باشد؟ ممنون میشوم از پاسختان

  پاسخ
  • سلام کاربر گرامی
   حساب معین مرتبط با انبار نباید تفصیل پذیر باشد؛ همچنین کالا در سپیدار تفصیلی محسوب نمیشود.
   سپاس از همراهی شما

 • مرتضی
  1400-09-18 12:33

  سلام
  اگر بخوایم کدینگی که قبلا تعریف شده رو تغییر بدیم چی؟
  امکان تغییر هست؟
  اگر هست سند های قبلی چی میشن؟

  پاسخ
  • سلام مرتضی عزیز
   تغییر کدینگ اگر حسابها گردش دارند، فقط از طریق کانورت اطلاعات قابل انجام است, برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.
   سپاس از همراهی شما

 • فردین
  1400-09-12 23:09

  لعنت به این ویدیوها
  اخه اگه رلیگانه خوب بزلرید دانلود بشن دیگه

  پاسخ
  • سلام فردین عزیز
   امکان دانلود ویدیو ها در حال حاضر فراهم است، روی 3 نقطه گوشه ویدیو کلیک کنید و گزینه دانلود را بزنید.

 • مهدی
  1400-08-20 22:22

  سلام چرا در سپیدار کدینگ بازرگانی
  حساب خرید نداره

  پاسخ
  • سلام مهدی عزیز
   حساب خرید مربوط به روش ادواری است؛ روش سپیدار دائمی است و کلا حساب خرید در هیچ کدام از کدینگ ها ندارید.
   سپاس از همراهی شما

 • دینا
  1400-07-26 08:59

  اطلاعات کامل و جامع بود ممنون

  پاسخ
 • سارا صفاری
  1400-07-16 15:03

  ممنون از اطلالات مفیدی که در اختیار ما قرار میدید

  پاسخ
 • وحید
  1400-06-24 15:06

  با سلام
  ممنون میشم اگه بگین چطوری فونت اعداد رو از انگلیسی به فارسی تبدیل کنم داخل برنامه

  پاسخ
  • سلام وحید عزیز
   اگر منظورتان فونت اعداد در گزارشات است؛ این موضوع کمی تخصصی است، برای کسب راهنمایی میتوانید با ما در تماس باشید.
   سپاس از همراهی شما

 • اعظم
  1400-06-03 21:42

  سلام وقتتون بخیر, چرا بعضی از حسابای معین در سرفصلی ارتباط دارند که مرتبط با حساب کل آنها یا گروه حساب نیست بطور مثال حقوق پایه که معین حقوق و دستمزد یا پذیرایی که معین کارکنان هست با سرفصل عمومی در ارتباط شدن و یا بعضی که جز عملیاتن با سرفصل هزیه های غیرعملیاتی در ارتباطن

  پاسخ
  • سلام اعظم عزیز
   ارتباط معین با سرفصل چیزی ثابت و از قبل تعریف شده نیست، این موارد باید توسط مدیرمالی هر شرکت و متناسب با نیاز آن مجموعه تنظیم شود.
   سپاس از همراهی شما

 • م سلیمی
  1400-05-04 14:08

  سلام
  من میخوام تو سپیدار اسامی شرکا رو وارد کنم
  میخواستم ببینم میتونید کمکم کنید
  باید از قسمت طرف حساب واردکنم
  اگر بله
  کدام گزینه رو انتخاب کنم

  پاسخ
  • سلام کاربر عزیز
   برای تعریف شرکا؛ وارد منو شرکت شوید؛ در بخش طرف حساب جدید، یک طرف حساب بدون نقش تعریف نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 • مجید
  1400-04-21 17:49

  سلام
  داخل نرم افزار سند ثبت کردم
  حالا میخام کدینگ گروه رو تغییر بدم خطای استفاده گروه در اسناد میده.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • سلام مجید عزیز
   اگر معین هاتون گردش داشته باشند دیگر کدینگ قابل تغییر نیست.
   باید تمامی گردش ها پاک بشن؛ همچنین از بخش تنظیمات تمامی معین های پیش فرض را نیز باید پاک کنید.
   بعد از آن میتوانید کدینگ را تغییر دهید.
   سپاس از همراهی شما

 • سمیه
  1400-04-13 13:52

  علت ایجاد طبقه مراکز هزینه از حساب تفصیلی در نرم افزار سپیدار چه می باشد

  پاسخ
  • سلام سمیه عزیز
   مرکز هزینه به این علت در سطح تفصیلی قرار دارد که بتوانیم بعد از انتخاب معین هزینه مورد نظر؛ آن را به یک مرکز هزینه تخصیص دهیم و بر اساس مراکز هزینه از نرم افزار سپیدار گزارش گیری کنیم.
   سپاس از همراهی شما

 • خاطره
  1400-03-06 11:09

  با سلام
  ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شما بابت گردآوری این مجموعه آموزشی ، از شما مدیریت محترم درخواست دارم امکان دانلود آموزش ها را به این مجموعه اضافه نمایید

  پاسخ
  • سلام خاطره عزیز
   فعلا این امکان وجود ندارد، اما در سری جدید ضبط دوره رایگان این امکان نیز فراهم خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

 • مریم صادقی
  1400-02-12 21:10

  سلام شما برگزاری دورهای حضوری هم دارید

  پاسخ
  • سلام مریم عزیز
   فعلا دوره حضوری نداریم، اما پیشنهاد میکنم با شماره 02188800150 تماس بگیید کمکتون میکنیم.
   سپاس از همراهی شما

 • ناصر
  1400-02-02 13:30

  سلام میشه بگید حقوق صاحبان سهام در تعریف سرفصل ها کل ماهیتش بستانکاره؟ و معین برداشت هم بدهکار هست درسته؟ و سر فصل تفصیلی هم مثلا برداشت آقای محمدی،برداشت آقای صبوری با ماهیت بدهکار.
  درسته؟!🤔 فقط برداشت طبق اون درسی که تو دانشگاه به ما دادند برداشت زیر مجموعه سرمایه هست
  برداشت بدهکار سرمایه بستانکار
  کار فرما میخواد از حساب برداشت کنه میگه سند دستی بزن. فقط اگه ماهیت هاش درسته ممنون میشم بگید.. خواهشا راهنمایی کنید ..

  پاسخ
  • سلام ناصر عزیز
   برای واریز و برداشت شرکا، از حساب جاری شرکا در سرفصل سایر حسابهای دریافتنی و سایر حسابهای پرداختنی استفاده کنید.
   سپاس از همراهی شما

 • شهرزاد
  1400-01-31 13:43

  سلام
  من نمیدونم چرا موقع تعریف حساب در سطح تفصیلی میگه باید بالاتر از 80001 باشه یعنی چی چون من ۰۱ زدم یعنی ادامه همون کد ۰۱ بشه تفضیلیش

  پاسخ
  • سلام شهرزاد عزیز
   هر مقادیری که در سپیدار تعریف میشود یک بازه شماره ای دار و باید طبق آن بایزه مقادیر را تعریف نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 • زهرا
  1400-01-26 19:57

  من چرا صدای ویدئو هارو ندارم

  پاسخ
  • سلام زهرا عزیز
   ویدیو ها با بعضی مدل های آیفون اختلال دارند، با موبایل اندروید یا دستگاه ویندوزی تست بفرمایید.
   سپاس از همراهی شما

 • وحیدوکیلی
  1400-01-02 15:16

  سلام خسته نباشیداقای رجبی فیلم اموزشی کامل سپیدار روبرام ارسال کنیدممنون میشم فوق العاده عالی تدریس میکنید

  پاسخ
  • سلام وحید عزیز
   آموزش های رایگان فعلا از طریق آنلاین قابل مشاهده هستند؛ ارسال نداریم.
   سپاس از همراهی شما

 • بهار
  1399-10-29 09:23

  سلام روزتون بخیر
  حساب اثاثه و منصوباتمو میخوام تفضیلی پذیر کنم زمان ثبت تغییرات تو ویرایش حساب ,ارور میده که این حساب در طبقه استفاده شده
  منظورش چیه این ارور؟

  پاسخ
  • سلام بهار عزیز
   در سیستم دارایی ثابت بخش طبقه و گروه استفاده شده است.
   سپاس از همراهی شما

  • فرامرز
   1400-09-21 00:06

   سلام .چراویدیو نرم افزار سپیدار باز نمی شود

  • سلام فرامرز عزیز
   ویدیو ها مشکلی ندارند، تست شد، بعضی وقت ها سرور کمی شلوغ است و ممکن است در تماشا ویدیو ها کمی کندی احساس کنید.
   سپاس از همراهی شما

 • علیرضا سرخوشیان
  1399-10-17 10:29

  لطفا مسیر ایجاد کد تفصیلی را هم بگویید چون هر کاری کردم نشد ایجاد کد کنم ممنون

  پاسخ
  • سلام علیرضا عزیز
   تفصیلی در نرم افزار سپیدار شناور است و در درختواره حسبها قابل مشاهده نیست.
   شما برای ساخت حساب تفصیلی باید از فرم های طرف حساب جدید؛ مرکز هزینه جدید، حساب بانکی جدید، صندوق جدید و…برای ساخت حساب تفصیلی استفاده نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 • بهزاد
  1399-10-04 09:17

  سلام استاد خسته نباشید
  اون قسمت پوشه ابی رنگ که کدینگ رو لینک میکنیم آیا میشه داخل اون پنجره یه کدی تعریف کنیم و به اون لینک کنیم
  یعنی کدهای پیش فرض سیستم نداره اون کدی که من میخوام
  مثلا : حسابها و اسناد پرداختنی غیر تجاری

  پاسخ
  • سلام بهزاد عزیز
   اون پوشه آبی حاوی فهرست سرفصل حساب های کدینگ حسبها میباشد، این سرفصل ها قابل تغییر یا ویرایش نیستند.
   پیشنهاد میکنم برای موردی که مثال زدید از سرفصل: سایر حسابها و اسناد پرداختنیاستفاده نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 • زهرا
  1399-09-12 11:07

  سلام ممنون از توضیحات خوب و کامل شما
  یک سوال داشتم من چند تا حساب معین خودم در هزینه های عملیاتی تعریف کرده ام. اما در هنگام گزارش گیری از قسمت ترازنامه سیستم میگه که حساب های معین دارای گردش (همون حساب هایی که خودم تعریف کردم) به سرفصل ارتباط داده نشده اند. نمیدونم مشکل از کجاست

  پاسخ
  • سلام زهرا عزیز
   باید از همین بخش کدینگ حسابها؛ برای حساب معین های جدیدی که ساختید سرفصل ها را مشخص کنید.
   در قسمت درختواره، روی یکی از معین ها کلیک چک کنید تا آبی شود؛ سپس از بالای صفحه پوشه آبی رنگ رو بزنید و در فرم باز شده سرفصل مربوطه را انتخاب نمایید.

 • سلام جناب رجبی و ممنون از آموزش خیلی خوبتون
  یه سوال ذهنم رو مشغول کرده
  توی سپیدار اگر برای یک حساب گزینه تفصیلی پذیر را فعال نکنیم و اون معین توی سند هامون گردش داشته باشه بعدا نمیتونیم گزینه تفصیلی پذیر را فعال کنیم.
  به نظر شما چرا سپیدار جلو این مورد رو گرفته؟
  من هنوز نفهمیدم که مشکل فنی چی بوده و به نظر شما چه مشکلی برای حساب پیش میومد که تیم سپیدار این مورد رو کنترل کردن؟
  ممنون

  پاسخ
  • سلام علی عزیز
   تصور کنید اگر این کنترل وجود نداشت با حساب معین تفصیل ناپذیر کار کنیم و وسط سال اون حساب رو تفصیل پذیر کنیم؛ بخشی از گردش ها بدون تفصیل و بخشی دارای تفصیل میشه در این صورت در گزارش گیری ها به مشکل میخوریم.
   سپاس از همراهی شما

 • معصومه
  1399-08-20 12:17

  سلام ممنون از زحماتتون
  چجوری میتونیم فیلم ها رو دانلود کنیم؟

  پاسخ
  • سلام معصومه عزیز
   در حال حاضر امکان دانلود مستقیم ویدیو ها وجود ندارد؛ اما در برنامه 40 روزه توسعه سایت، ایجاد این امکان برای کاربران را در نظر داریم.
   سپاس از همراهی شما

 • نیکفرد
  1399-06-14 23:37

  سلام.ممنون از فیلم آموزشی بسیار خوبتون.
  خیلی عالی توضیح میدید.واقعا عالی هستید.

  پاسخ
  • سلام کاربر عزیز
   ممنون که نظر خودتون رو با ما به اشتراک قرار داده اید.

  • ملکان
   1399-07-08 11:37

   سلام ممنون از توضیحات خوبتون
   آیا من با این برنامه می توانم حسابداری شرکت خودمون را کنترل کنم یا نیاز به یک حسابدار حرفه ای داریم؟

  • سلام زهرا عزیز
   کار با نرم افزار سپیدار بسیار آسان میباشد اما نرم افزار سپیدار یک نرم افزار حسابداری در سطح شرکتی هست و قطعا برای کار با آن نیاز به دانش حسابداری دارید.

  • سید علیرضا مداحی
   1400-04-10 23:56

   سلام آقای رجبی وقت بخیر من وقتی می‌خوام عملیات اول دوره رو ثبت کنم وقتی می‌خوام معین افتتاحیه بسازم وارد فیلد معین افتتاحیه میشم که با کد ۹۱۱۰۰۹ میسازمش ولی تو جدول نمیتونم پیداش کنم زیر مجموعه حساب انتظامی به نفع شرکت میشه ولی داخل کادر مربوطه نمیتونم واردش کنم خواهش میکنم راهنماییم کنید با تشکر

  • سلام علیرضا عزیز
   احتمالا حساب افتتاحیه ای که ساخته اید؛ ویژگی تفصیل پذیر دارد؛ آن را غیر فعال کنید.
   سپاس از همراهی شما

 • محسن رحیمی
  1399-06-05 21:59

  سلام
  وقت بخیر سوال من اینه که آیا می توان مثلا حساب معین درختواره سپیدار رو 2سطحی تعریف کنیم؟

  پاسخ
  • سلام محسن عزیز
   خیر، این امکان در سپیدار وجود ندارد.

  • سید علیرضا مداحی
   1400-04-11 11:39

   سلام آقای رجبی روز بخیر ,خیلی ممنون از راهنماییتون درست شد❤️

  • سلام علیرضا عزیز
   خواهش میکنم؛ خوشحال شدم که مشکلتان برطرف شده.
   سپاس از همراهی شما

 • حمیدی
  1399-04-31 12:40

  سلام

  برای آژانس مسافرتی با توجه به اینکه خدما بلیط و تور مسافرتی اریه میدهند
  آیا بخش خدماتی را انتخاب نماییم
  یا بازرگانی

  با تشکر

  پاسخ
  • سلام آقای حمیدی عزیز
   انتخاب کدینگ مناسب بسته به نوع فعالیت شرکت و نیاز های آن مجموعه انتخاب میشود، بدون آشنایی با نیاز ها ی کسب کار شما امکان اظهار نظر وجود ندارد.
   اما، شما هر کدام از کدینگ های خدماتی یا بازرگانی را که انتخاب نمایید؛ بعد از آن امکان اضافه نمودن حساب های گروه، کل و معین دلخواه شما وجود دارد.

 • رجبی
  1399-04-30 09:56

  سلام ممنون از توضیحاتتون
  اما توضیح ندادید که چطور سطح تفصیلی رو بسازیم

  پاسخ
 • امید
  1399-04-12 15:18

  درود بر شما جناب رجبی
  در صورتی که حسابی تفصیلی پذیر نبوده و با آن سند صادر شده باشد و الان بخواهیم تفصیلی پذیرش کنیم “هیچ” راهی وجود ندارد؟

  پاسخ
  • سلام امید عزیز
   یا باید تمام گردش های اون حساب از ابتدا پاک بشه و این شامل تمامی سال های مالی میشه حساب گردش داشته، یا باید اطلاعات براتون کانورت بشه که این راه به صورت صد در صد عملی نیست، اگر تمایل به کانورت دارید با حساب سنتر تماس بگیرید تا از طریق ریموت دیتا شما رو بررسی کنم.

 • فرهاد
  1399-02-26 15:52

  ببخشید تمامی قسمت های این دوره رو از کجا میتونم ببینم؟

  پاسخ
 • میترا
  1399-02-26 15:51

  من انتقال کالا ثبت کردم، از انبارم کم شده ولی به مقصد اضافه نشده!

  پاسخ
  • سلام میترا عزیز
   این آموزش را ببینید:
   https://hesabcenter.com/sepidar-software-tutorials/season03-episode06/

  • پریسا
   1399-03-10 22:59

   سلام وقتتون بخیر
   ببخشید در سیستم ما در سال قبل بعضی از کدهای هزینه موقع تعریف کردن تیک تفصیل پذیر بودن اونا فعال نشده امسال چطور می تونم اون گزینه رو فعال کنم؟ چون اون کدها به دلیل اینکه سال قبل گردش داشته اند غیر فعاله

  • سلام پریسا عزیز
   همانطور که در آموزش هم گفته شد امکان فعال سازی یا غیر فعال سازی ویژگی تفصیل پذیر بعد از گردش حساب وجود ندارد.

   تنها راه برای شما کانورت اطلاعات است که هزینه بسیار زیادی دارد ، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.

 • فرید
  1399-02-05 00:39

  ببخشید یه سوال درختواره حسابها در واقع همون کدینگ حساب ها هست؟ و اینکه این کدینگ حالت قانونی داره؟ ینی ما باید از الگو خاصی در جهت ساختش پیروی کنیم؟

  پاسخ
  • بهنام رجبی
   1399-02-05 00:55

   سلام فرید
   بله منظور در درختواره حساب ها در نرم افزار سپیدار همون کدینگ حسابداری هست
   بله کدینگ یک الگو و استاندارد مشخص داره ، متاسفانه نمونه ای در وبسایت نداریم که به شما لینک بدم ولی در گوگل که سرچ کنید در وبسیات های مختلف میتونید نمونه رو پیدا کنید.
   همچنین کدینگ حسابداری پیشفرض نرم افزار سپیدار نیز تابع استاندارد است و استفاده از کدینگ پیشفرض هیچ مشکلی ندارد.
   موفق باشید

  • فاطمه
   1400-02-13 14:29

   سلام خسته نباشید برای یادگیری کار با نرم افزار سپیدار دانش حسابداری باید در چه حدی باشد و چه مبحث هایی از حسابداری را قبل از شروع یادگیری باید مطالعه کرد؟ و آیا فایل های فشرده آموزشی در این باره وجود داره؟
   ممنون.

  • سلام فاطمه عزیز
   پیشنهاد میکنم برای کسب راهنمایی و مشاوره با شماره 02188800150 تماس بگیرید.
   سپاس از همراهی شما

 • محمد
  1398-12-04 23:46

  فیلم های آموزشی شما بهتر هستن به سایر فیلم هایی که درایران وجود دارد خیلی ممنون اگه این کار و کنید یه عمر دعا گویتان میشم چونکه اینترنت توی روستای ماخیلی ضعیف خواهشن اینکارو برامون کنید

  پاسخ
  • مارال صالحی
   1398-12-05 11:07

   سلام محمد عزیز
   متاسفانه امکان پست ویدیو ها از طریق ایمیل وجود ندارد، اما میتوانیم لینک دانلود ویدیو ها را برای شما ارسال کنیم، سرور های دانلود حساب سنتر در کشور ایران هستند و شما میتوانید با هزینه نیم بها و سرعت بسیار بالا ویدیو های این دوره را دانلود کنید
   موفق باشید

 • محمد
  1398-12-04 23:42

  سلام ممنون از زحماتتون. شما میتونید فیلم آموزشی را برای ما پست کنید ؟

  پاسخ
  • نسیم
   1400-07-29 23:29

   سلام .وقت بخیر
   من اصلا حسابداری بلد نیستم .میخوام برم یه جای معتبر اموزش ببینم بامدرک وبعدش کارکنم ..
   اگر اموزشای شمارو‌ببینم کفایت میکنه یا لازمه که اموزشگاهم برم ؟
   میشه بفرمایید برای بازار کار کدوم گرایش حسابداری تو الویت قرار داره ؟
   ممنون میشم جواب بدید .واقعا سردرگمم

  • سلام نسیم عزیز
   پیشنهاد میکنم در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۸۸۰۰۱۵۰ تماس بگیرید, همکاران بنده کمکتون میکنند.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

بالا
بالا
محتوا
محتوا
نظرات
نظرات
اشتراک
اشتراک