فصل پنجم - قسمت هشتم :

 

مدرس: بهنام رجبی    زمان: 25 دقیقه

down-arrow

بعد از انجام تمامی عملیات های تعریف کارمند، ثبت قرارداد، ثبت اطلاعات ماهانه و انجام محاسبات حالا نوبت آن رسیده که از نرم افزار سپیدار بابت تمامی این فعالیت ها گزارش تهیه کنیم، جامع ترین گزارشات داینامیک در رابطه با حقوق و دستمزد را میتوانیم در 2 بخش مرور حقوق و لیست های حقوق تهیه نماییم.

مرور حقوق

گزارشی داینامیک یا پویا که قابلیت گزارش دهی در فرمت های گوناگون و همچنین شرطی سازی فیلد ها را دارد، برای استفاده از مرور حقوق از منو سمت راست نرم افزار سپیدار وارد بخش حقوق و دستمزد شوید و بعد از آن از بخش عملیات گزینه مرور حقوق را انتخاب کنید.

فرمی که در اینجا به شما نمایش داده میشود شامل تب های گوناگونی است که تمامی این تب ها با یکدیگر ارتباط داینامیک دارند.

تب کارمند

در تب کارمند میتوانید لیست تمامی کارمندان خود را مشاهده نمایید، اطلاعاتی از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، شماره بیمه، شماره حساب و… از این بخش قابل گزارش گیری و فیلتر کردن است.

تب اطلاعات ماهانه

در تب اطلاعات ماهانه میتوانیم میزان کارکرد کارمند خود را که از بخش اطلاعات ماهانه وارد کردیم را مشاهده نماییم .اطلاعاتی از قبیل:کارکرد روزانه، تعداد روز مرخصی، ماموریت و …

تب محاسبات حقوق

در این بخش میتوانیم تمامی محاسبات انجام شده باری کارمند خود را مشاهده نماییم اطلاعاتی از قبیل: میزان حقوق پایه، حق اولاد، حق مسکن، حق خواروبار، ماموریت روزانه و…

تب محاسبات عیدی

در این بخش در صورت انجام محاسبات عیدی در ماه مورد نظر میتوانیم تمامی مقادیر به کار رفته در محاسبه عیدی را مشاهده نماییم. مواردی از قبیل: میزان عیدی، سقف عیدی، ماخذ عیدی، مالیات عیدی،تعداد روز عیدی و…

تب ذخیره سنوات

در گرفتن ذخیره سنوات میتوانیم از این بخش اطلاعات و میزان ذخیره سنوات را مشاهده نماییم؛ در صورت انجام بازخرید سنوات از این بخش میتوانیم محاسبات انجام شده را مشاهده نماییم.

تب ذخیره مرخصی و بازخرید مرخصی

اگر برای کارمند خود ذخیره مرخصیگرفته اید و یا بازخرید انجام دادید از این بخش میتوانید مقادیر محاسبه شده را ببینید.

تب کارت مرخصی

در این تب اطلاعاتی از قبیل مرخصی استفاده شده، مانده مرخصی و مرخصی تعلق گرفته را مشاهده نماییم.

تب تامین اجتماعی

در این تب تمامی محاسبات بیمه تامین اجتماعی را مشاهده کنید، اطلاعاطی مانند: شعب بیمه تامین اجتماعی، جمع عوامل مشمول بیمه، کارکرد بیمه ماه جاری، سقف بیمه ماه جاری، ماخذ بیمه، بیمه سهم کارمند، بیمه سهم کارفرما، بیمه بیکاری، بیمه مشاغل سخت، دستمزد روزانه بیمه، دستمزد ماهانه بیمه، کل حقوق و مزایا، مزایای مشمول بیمه و سایر کسورات را مشاهده کنید.

تب مالیات

محاسبات وابسه به مالیتا حقوق کارمندان از این بخش قابل مشاهده است مواردی از قبیل : شعبه مالیات، جمع عوامل مستمر مشمول مالیات، جمع عوامل غیر مستمر مشمول مالیات، درآمد مستمر مشمول مالیات، درآمد غیر مستمر مشمول مالیات، درآمد مشمول مالیات ماه جاری، جمع درآمد مشمول مالیات سال، روزهای مالیات ماه جاری، روزهای مالیات سال، روزهای کامل سال، ماه های مالیات سال، میانگین درآمد سال، خروجی جدول مالیات برای میانگین درآمد، مالیات کل و مالیات را میتوان مشاهده کرد.

تب محاسبات حقوق تکمیلی

تمامی اطلاعات موجود در تب محاسبات حقوق را نشان میدهد و علاوه بر آن مقادیر موجود در قرارداد نیز از این بخش قابل مشاهده است.

لیست های حقوق

در بخش لیست های حقوق شما میتوانید تا 20 مدل لیست حقوق برای خودتان تهیه نمایید، این لیست ها گزارشات داینامیکی هستند که قابلیت پرینت و خروجی اکسل را نیز دارند.

موارد قابل استفاده در این فرم عبارتند از:

سال، ماه، نام،نام خانوادگی، مرکز هرینه، محل خدمت، استقرار مرخصی، اضافه کاری، بانک، بیمه بیکاری، بیمه تامین اجتماعی سهم کارمند، بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما، بیمه مشاغل سخت، پاداش نقدی، جمع اقساط ماه جاری، جمع بازخرید مرخصی سال تا ماه قبل، جمه درآمد مشمول مالیات سال، جمع عوامل غیر مستمر، جمع غیر عوامل غیر مستمرتا ماه قبل، جمع عوامل غیر مستمر مشمول مالیات، جمع عوامل مستمر، جمع عوامل مشمول بیمه، جمع عوامل معاف از مالیات و….

کافی از فرم خود را در این بخش ساخته و و در ماه های بعد به راحتی به این فرم مراجعه کنید و گزارشات دلخواه خود را خروجی بگیرید.

برای مشاهده دوره جامع آموزش نرم افزار سپیدار از اینجا وارد شوید.

9 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اشتراک گذاری

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید.

بالا
بالا
مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک
اشتراک

نوشته های مرتبط

فهرست