به نام خدا، در قسمت هشتم از فصل سوم با موضوع مرور عملیات مربوط به «ثبت صورت حساب طرف مقابل» و «ثبت اعلامیه بدهکار و بستانکار» در نرم افزار حسابداری سپیدار همراه شما هستیم.

در زمان هایی، طرف مقابل هایی که با ما خرید و فروش انجام می دهند نیازمند یک صورت حساب از سمت ما هستند تا نام، تعداد، قیمت و اطلاعات کالا های رد و بدل شده و دریافتی ها و پرداختی های مربوط به آنها را بدانند. در این شرایط ما میتوانیم از صورت حساب طرف مقابل استفاده کنیم.

ثبت صورت حساب طرف مقابل

برای ثبت اعلامیه بدهکار و بستانکار بر روی سیستم تامین کنندگان و انبار کلیک می کنیم و از زیر منوی عملیات آن گزینه صورت حساب طرف مقابل جدید را انتخاب می کنیم تا صفحه ی مربوط به این عملیات برای ما باز گردد.

صورت حساب طرف مقابل

در سطر اول نوع صورت حساب طرف مقابل که فروش یا خرید است را انتخاب میکنیم.

صورت حساب خرید

فیلد طرف مقابل صورت حساب

در این فیلد نیز شخص طرف مقابلی که قصد داریم برای وی صورت حساب صادر کنیم را انتخاب میکنیم.

انتخاب طرف مقابل

فیلد تاریخ صورت حساب

در این فیلد نیز تاریخی را که قصد داریم تا آن روز برای شخص مورد نظر صورت حساب صادر گردد را درج می کنیم که بصورت پیش فرض نیز تاریخ روز است و در انتها بر روی دکمه ی نمایش اقلام کلیک میکنیم تا صورت حساب شخص مورد نظر برای ما نمایش داده شود.

تاریخ صورت حساب

پس از مشاهده اقلام صورت حساب شخص مورد نظر می توانیم پس از ذخیره صورت حساب از طریق دکمه ی چاپگر بالای صفحه اطلاعات موجود را با فرمت های متفاوت چاپ یا بشکل فایل ذخیره نیز کنیم تا بتوانیم برای شخص مورد نظر ارسال کنیم.

انتخاب فرمت گزارش دلخواه

ثبت اعلامیه بدهکار و بستانکار

ثبت اعلامیه بدهکار و بستانکار که با نام عملیات تهاتر حساب نیز شناخته می شود زمانی به کار می رود که بخواهیم مبلغ بدهی خود را به یک شخص با طلب مبلغی از شخص دیگر صاف کنیم.

برای ورود به صفحه این عملیات ابتدا بر روی سیستم تامین کنندگان و انبار کلیک می کنیم و از زیر منوی عملیات آن گزینه اعلامیه بدهکار و بستانکار جدید را انتخاب می کنیم.

اعلامیه بدهکار و بستانکار

در پنجره مربوط به اعلامیه بدهکار و بستانکار سطری ایجاد می کنیم و نوع اشخاص، کد معین و کد تفصیل(مخاطب مورد نظر) بدهکار و بستانکار را انتخاب میکنیم.و  میزان مبلغی را نیز که قصد داریم بین این دو شخص تهاتر کنیم را در ستون مبلغ درج میکنیم. همچنین شرح آن را در ستون مربوط تایپ می کنیم.

حساب معین اعلامیه بدهکار و بستانکار

در انتها نیز برای ذخیره و صدور سند حسابداری این عملیات بر روی دکمه ی ذخیره بالای صفحه کلیک می کنیم.

ذخیره فرم

مطالب این قسمت نیز به پایان رسید برای جزئیات بیشتر درباره این موضوع می توانید ویدئو رایگان این عملیات ها را در ابتدای همین صفحه مشاهده کنید.

لطفا نظرات، سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق فرم ارسال نظرات در امتداد همین همین صفحه برای ما ارسال کنید تا ما بتوانیم در آینده آموزش های بهتر و شایسته تری را در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم.

در قسمت بعد با مرور عملیات مربوط به «قیمت گذاری اسناد انبار» و «قیمت گذاری محصولات تولیدی» همراه شما عزیزان هستیم؛ لطفا در صورت علاقه به اطلاع از خبر های روز مربوط به حسابداری ،مقالات جدید و آموزش های کاربردی نیز، شبکه های اجتماعی گروه حساب سنتر را دنبال کنید. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اشتراک گذاری

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید.

بالا
بالا
مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک
اشتراک

نوشته های مرتبط

فهرست