فصل چهارم - قسمت پنجم :

مدرس: بهنام رجبی    زمان: 28 دقیقه

down-arrow

به نام خداوند روشنایی، در قسمت پنج از فصل چهارم آموزش جامع صفر تا صد نرم افزار حسابداری سپیدار با موضوع «نوع فروش» و «اعلامیه قیمت» همراه شما هستیم.

برای درک بهتر و ساده تر موضوعات و توضیحات تکمیلی این بخش پیشنهاد می شود که ابتدا حتما ویدیو رایگان این قسمت را در ابتدای همین صفحه نگاه کنید و سپس به مطالعه ی مطلب آن بپردازید.

مرور نوع فروش

گزارش مرور فروش در نرم افزار سپیدار یک گزارش داینامیک یا پویا میباشد که از طریق آن به راحتی قادر خواهیم بود تمامی گزارش های مربوط به فروش خود را دریافت نماییم.

برای این عملیات ابتدا بر روی سیستم مشتریان و فروش کلیک کرده و از زیر منوی آن گزینه «مرور فروش» را انتخاب میکنیم تا پنجره ی مربوطه باز گردد.

مرور فروش

ساختار گزارش به این گونه است که در تب های گوناگون میتوانیم ویژگی های متفاوتی از فروش را فیلتر نماییم، در بالای فرم مرور فروش هم میتوانیم تاریخ گزارش را فیلتر نماییم.

تب مشتری: در این بخش میتوانیم اطلاعات کالاهای فروش رفته به مشتریان خود را مشاهده نماییم، این تب اطلاعاتی از قبیل : عنوان، گروه مشتری، کد مشتری، سقف اعتبار، اول دوره، مقدار فروش، مقدار برگشت از فروش، مقدار دریافتی و پرداختی، انتقالی و در نهایت مانده مشتری را مشاهده نماییم.

تب کالا

میتوانیم به تفکیک تمامی کالا هایی که داریم میتوانیم فروش آنها را مشاهده کنیم، اطلاعاتی از قبیل : نام کالا، گروه کالا، مشخصات کالا، تعداد فروش کالا، مبلغ فروش کالا؛ مبلغ برگشتی کالا، موجودی انبار، موجودی قابل فروش و… قابل مشاهده هستند.

تب ردیابی

در این تب یه سطح ریز تر میشویم و تمامی اطلاعات فروش کالا را در سطح ردیابی بررسی میکنیم.

تب واسط

در این تب تمامی اطلاعات فروش کالا ها به تفکیک مقدار فروش واسط ها برای ما به نمایش در می آید.

تب انبار

در این تب میزان فروش کالاها به تفکیک خروج آنها از انبار قابل مشاهده است.

تب پیش فاکتور

این تب میزان کالاهای ثبت شده در پیش فاکتور را به شما نمایش میدهد.

تب اسناد فروش

در این بخش اطلاعات فروش شما به تفکیک سند فروش به شما نمایش داده میشود، منظور از سند:  فاکتور های فروش، فاکتور های برگشت از فروش میباشد.

تب سود و زیان فروش

برای استفاده از اطلاعات این تب باید اول از همه انبار های خود را تا تاریخ موردنظر قیمت گذاری کنید .

مرور طرف حساب

مرور جامع طرف حساب را میتوان کامل ترین فرم جهت گزارش گیری از طرف حساب ها در نرم افزار سپیدار دانست، برای استفاده از این فرم، ابتدا بر روی سیستم مشتریان و فروش کلیک کرده و از زیر منوی آن گزینه مرور جامع طرف حساب را انتخاب میکنیم.

مرور جامع طرف حساب

فرم باز شده دارای فیلتر تاریخ است و 3 تب جداگانه دارد:

تب طرف حساب

در این تب میتوانید لیست اطلاعات کارمندان خود را مشاهده نمایید و به صورت کلی میتوانید اطلاعات مانده مشتری، تامین کننده و یا مانده سایر آنها را نیز مشاهده کنید.

تب اسناد طرف حساب

در این بخش می توانید تمامی گردش مشتری خود را به ریز اسناد ه در سپیدار مشاهده کنید.

تب اقلام اسناد

در این تب میتوانید گردش طرف حساب را به تفکیک قلم موجود در اسناد مشاهده نمایید.

بابت همراهی شما تا پایان این قسمت و فصل سپاس گذاریم در فصل پنجم همراه شما به مرور مباحث سیستم حقوق و دست مزد نرم افزار سپیدار خواهیم پرداخت.

 لطفا نظرات، پیشنهادات، انتقادات و سوالات خود را در رابطه با این مبحث دوره ی جامع صفر تا صد نرم افزار سپیدار را از طریق پنل نظرات در امتداد همین صفحه برای ما ارسال کنید تا ما بتوانیم آموزش هایی هدفمند و با کیفیت تر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

در صورت تمایل  به اطلاع از آخرین اطلاعات مقالات و آموزش های حوزه حسابداری نیز می توانید شبکه های اجتماعی گروه حساب سنتر را دنبال کنید.با تشکر

16 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اشتراک گذاری

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید.

بالا
بالا
مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک
اشتراک

نوشته های مرتبط

فهرست