آموزش فرآیند شرکت بازرگانی در نرم افزار سپیدار

آموزش فرآیند شرکت های بازرگانی در نرم افزار سپیدار

مدرس دورهمدرس : بهنام رجبی
تعداد جلسات دورهتعداد جلسات : به زودی
مدت زمانمدت دوره : به زودی
ویبینار رایگاننحوه استفاده : به زودی
Direct Downloadحجم فایل : به زودی
Categoryدسته بندی : آموزش نرم افزار حسابداری

هزینه این دوره: به زودی

down-arrow
راهنما

سرفصل های این دوره:

 • 1) آشنایی با ورژن بازرگانی نرم افزار سپیدار
 • 2) شرکت بازرگانی چیست
 • 3) فرآیند شرکت بازرگانی
 • 4) شناسایی فرآیند شرکت بازرگانی در نرم افزار سپیدار
 • 5) ایجاد سناریو شرکت بازرگانی در نرم افزار سپیدار

شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی به مجموعه ای گفته میشود که از تامین کننده ای کالای خود را خریداری میکند و بدون تغییر در کالا آن را با مبلغ بالاتری به مشتریان خود به فروش میرساند؛ یک شرکت بازرگانی میتواند عمده فروشی باشد یا خورده فروشی باشد؛ همچنین شرکت بازرگانی میتواند از دسته شرکت های سهامی، غیر سهامی، تضامنی … باشد.

روش انبارداری شرکت های بازرگانی

 • روش ادواری: در این روش ما با حساب موجودی کالا و بهای تمام شده کالا فروش رفته کاری نداریم و خرید های خود را ستقیما در حساب خرید کالا ثبت میکنیم.
 • روش دائمی: در این روش با حساب موجودی کالا و بهای تمام شده کار میکنیم و خرید های ما به حساب موجودی کالا وارد میشوند، از مزایای این میتوان گفت در هر لحظه میتوانیم از موجودی کالا های خود در انبار گزارش گیری نماییم. ( روش نگه داری موجودی کالا نرم افزار سپیدار روش دائمی است)

5 چیزی که در حسابداری شرکت های بازرگانی مورد اهمیت است:

 • قیمت تمام شده کالای خریداری شده
 • تعداد و مبلغ مواد و کالا در انبار ها
 • تعداد و مبلغ فروش کالا ها
 • بهای تمام شده کالای فروش رفته
 • میزان هزینه های اداری و فروش

فرآیند شرکت های بازرگانی

تمامی کسب و کار های بازرگانی از یک چهارچوب خاص پیروی میکنند، درواقع رعایت این چهارچوب توسط این شرکت ها باعث شده که به آن ها شرکت بازرگانی بگوییم:

1- خرید کالا: خرید کالا اولین مرحله از فرآیند کلی فعالیت شرکت های بازرگانی است، شرکت های بازرگانی میتوانند در دسته عمده فروشی یا خورده فروشی قرار گیرند، در هر 2 حالت یک شرکت بازرگانی باید خرید کالا از تامین کننده خود را به صورت عمده و با مبلغ خرید پایین خریداری کند تا بتواند کالا های مورد نظر خود را با قیمت مناسبی به صورت عمده یا خورده روانه بازار نماید.

2- انباشت کالا یا دپوی کالا: بعد از خرید کالا توسط یک مجموعه بازرگانی، ممکن است 2 اتفاق برای کالا بیوفتد: 1- یا کالا بعد از خرید از طریق سیستم پخش به دست مشتری میرسد. 2- یا کالا فعلا در انبار دپو (انباشت) شده و در روز های آینده به دست مشتری میرسد. ( ما فرضا در این فرآیند انباشت یا دپو کالا را در نظر گرفتیم)

3- فروش کالا: بعد از انباشت کالا نوبت به فروش آن رسیده؛ هر کسب و کار بازرگانی در فرآیند فروش کالا برای مشتریان خود فاکتور فروش صادر میکند، در زمان صدور فاکتور فروش با توجه به نوع فروش کالا میتوان تخفیفاتی را نیز برای مشتریان در نظر گرفت و بر روی فاکتور فروش نیز آن تخفیفات را اعمال کرد.

4- خروج کالا از انبار: پس از اتمام فرآیند فروش کالا و صدور فاکتور فروش حال نوبت به صدور برگه ترخیص خروج کالا از انبار رسیده، پس بعد از صدور برگه ترخیص توسط مسئول مربوطه کالا از انبار خارج میشود.

5- دریافت وجه: حال نوبت آن رسیده تا فاکتور فروش ثبت شده خود را با مشتری تسویه نماییم، معمولا روش پرداخت مشتری به صورت نقد، حواله، چک، کارتخوان یا مخلوطی از این چهار روش میباشد.

این مقاله ادامه دارد…

نظرات شما

نظرات خود را در مورد دوره آموزشی بسته بازرگانی سپیدار بیان کنید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اشتراک گذاری

دوره آموزشی بسته بازرگانی سپیدار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

فهرست