آموزش فرآیند شرکت بازرگانی در نرم افزار سپیدار

4.6/5 - (31 امتیاز)

آموزش فرآیند شرکت بازرگانی در سپیدار

مدرس: بهنام رجبی

تعداد جلسات: 12 جلسه

مدت دوره: 7:30 ساعت

حجم فایل: 1700 مگابایت

کیفیت: Full HD

down-arrow

قسمت یک: آشنایی با دوره شرکت های بازرگانی  (رایگان)

در قسمت اول در مجموعه قسمت های دوره آموزش فرآیند بازرگانی در سپیدار؛ مختصر توضیحاتی در مورد دوره بازرگانی حساب سنتر ارائه میشود و به سه سوال پر تکرار در مورد دوره بازرگانی پاسخ داده شده است.

قسمت دوم: سرفصل های دوره بازرگانی (رایگان)

یکی از مهم ترین بخش های هر دوره، بخش مربوط به ارائه سرفصل های آن است، ما نمیتوانیم بدون شناخت سرفصل های دوره نسبت به یک دوره آموزشی شناخت لازم را داشته باشیم.

قسمت سوم : فرآیند شرکت های بازرگانی (رایگان)

حال که کمی با دوره بازرگانی آشنا شدیم، وقت آن است تا یک ویدیو کوتاه را در مورد فرایند های یک شرکت بارگانی تماشا کنیم، تمامی فرآیند های این ویدیو در دوره بازرگانی آموزش داده شده است.

شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی به مجموعه ای گفته میشود که از تامین کننده ای کالای خود را خریداری میکند و بدون تغییر در کالا آن را با مبلغ بالاتری به مشتریان خود به فروش میرساند؛ یک شرکت بازرگانی میتواند عمده فروشی باشد یا خورده فروشی باشد؛ همچنین شرکت بازرگانی میتواند از دسته شرکت های سهامی، غیر سهامی، تضامنی … باشد.

روش انبارداری شرکت های بازرگانی

  • روش ادواری: در این روش ما با حساب موجودی کالا و بهای تمام شده کالا فروش رفته کاری نداریم و خرید های خود را ستقیما در حساب خرید کالا ثبت میکنیم.
  • روش دائمی: در این روش با حساب موجودی کالا و بهای تمام شده کار میکنیم و خرید های ما به حساب موجودی کالا وارد میشوند، از مزایای این میتوان گفت در هر لحظه میتوانیم از موجودی کالا های خود در انبار گزارش گیری نماییم. ( روش نگه داری موجودی کالا نرم افزار سپیدار روش دائمی است)

5 چیزی که در حسابداری شرکت های بازرگانی مورد اهمیت است:

  • قیمت تمام شده کالای خریداری شده
  • تعداد و مبلغ مواد و کالا در انبار ها
  • تعداد و مبلغ فروش کالا ها
  • بهای تمام شده کالای فروش رفته
  • میزان هزینه های اداری و فروش

فرآیند شرکت های بازرگانی

تمامی کسب و کار های بازرگانی از یک چهارچوب خاص پیروی میکنند، درواقع رعایت این چهارچوب توسط این شرکت ها باعث شده که به آن ها شرکت بازرگانی بگوییم:

1- خرید کالا: خرید کالا اولین مرحله از فرآیند کلی فعالیت شرکت های بازرگانی است، شرکت های بازرگانی میتوانند در دسته عمده فروشی یا خورده فروشی قرار گیرند، در هر 2 حالت یک شرکت بازرگانی باید خرید کالا از تامین کننده خود را به صورت عمده و با مبلغ خرید پایین خریداری کند تا بتواند کالا های مورد نظر خود را با قیمت مناسبی به صورت عمده یا خورده روانه بازار نماید.

2- انباشت کالا یا دپوی کالا: بعد از خرید کالا توسط یک مجموعه بازرگانی، ممکن است 2 اتفاق برای کالا بیوفتد: 1- یا کالا بعد از خرید از طریق سیستم پخش به دست مشتری میرسد. 2- یا کالا فعلا در انبار دپو (انباشت) شده و در روز های آینده به دست مشتری میرسد. ( ما فرضا در این فرآیند انباشت یا دپو کالا را در نظر گرفتیم)

3- فروش کالا: بعد از انباشت کالا نوبت به فروش آن رسیده؛ هر کسب و کار بازرگانی در فرآیند فروش کالا برای مشتریان خود فاکتور فروش صادر میکند، در زمان صدور فاکتور فروش با توجه به نوع فروش کالا میتوان تخفیفاتی را نیز برای مشتریان در نظر گرفت و بر روی فاکتور فروش نیز آن تخفیفات را اعمال کرد.

4- خروج کالا از انبار: پس از اتمام فرآیند فروش کالا و صدور فاکتور فروش حال نوبت به صدور برگه ترخیص خروج کالا از انبار رسیده، پس بعد از صدور برگه ترخیص توسط مسئول مربوطه کالا از انبار خارج میشود.

5- دریافت وجه: حال نوبت آن رسیده تا فاکتور فروش ثبت شده خود را با مشتری تسویه نماییم، معمولا روش پرداخت مشتری به صورت نقد، حواله، چک، کارتخوان یا مخلوطی از این چهار روش میباشد.

این مقاله ادامه دارد…

قوانین استفاده

تمامی دوره های غیر رایگان حساب سنتر دارای قفل دیجیتال و محافظت شده هستند، دوره های خریداری شده فقط قابل استفاده برای شخص خریدار در 2 دستگاه شامل یک دستگاه ویندوزی و یک دستگاه اندرویدی میباشد.

دوره های خریداری شده محدودیت تماشا ندارند و کاربران بدون محدودیت در تعداد دفعات دفعات تماشا و بدون محدودیت در زمان تماشا میتوانند از دوره های استفاده کنند.


درصورتی که درخواست استفاده بیشتر از 2 دستگاه را در استفاده از دوره های خریداری شده دارید لطفا در ابتدا قوانین سایت را مطالعه فرمایید، سپس از راه های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

در دوره فرآیند بازرگانی سپیدار چه سیستم هایی آموزش داده میشود؟

در این دوره پروژه محور به فرآیند طی دوره سیستم های حسابداری، دریافت و پرداخت، مشتریان و فروش، تامین کنندگان و انبار، زیر سیستم فروش پیشرفته پرداخته شده است.


آیا دوره آموزش تولیدی پیش نیاز دارد؟

بله؛ اگر تا به حال با نرم افزار سپیدار کار نکرده اید و با محیط این سیستم آشنایی ندارید، ابتدا نیاز است دوره آموزشی عملیات راه اندازی و استقرار سپیدار را راه اندازی کنید.


آیا با دیدن این دوره کار با نسخه بازرگانی سپیدار را یاد یاد میگیرم؟

بله؛ سناریو و پروژه این دوره به صورتی طراحی شده که شما با دیدن آن میتوانید به صورت کامل و با جزییات بسیار زیاد کار با تمامی سیستم های مربوط به نسخه بازرگانی سپیدار را فرا بگیرید.


چرا دوره تولید را از حساب سنتر تهیه کنیم؟

مجموعه حساب سنتر با 3 سال سابقه در بخش فروش، آموزش و ارائه خدمات در زمینه نرم افزار های حسابداری و فروشگاهی در پروژه های شرکت های بازرگانی زیادی شرکت داشته است، این آموزش چکیده ای تجربیات ما است.


نظرات شما

نظرات خود را در مورد دوره آموزشی بسته بازرگانی سپیدار بیان کنید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اشتراک گذاری

دوره آموزشی بسته بازرگانی سپیدار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

بالا
بالا
مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک
اشتراک
فهرست