آموزش شرکت های تولیدی در نرم افزار سپیدار

آموزش فرآیند شرکت های تولیدی در نرم افزار سپیدار

مدرس دورهمدرس : بهنام رجبی
تعداد جلسات دورهتعداد جلسات : به زودی
مدت زمانمدت دوره : به زودی
ویبینار رایگاننحوه استفاده : به زودی
Direct Downloadحجم فایل : به زودی
Categoryدسته بندی : آموزش نرم افزار حسابداری

هزینه این دوره: به زودی

down-arrow
راهنما

سرفصل های این دوره:

 • 1) آشنایی با ورژن تولیدی نرم افزار سپیدار
 • 2) شرکت تولیدی چیست
 • 3) فرآیند شرکت خدماتی
 • 4) شناسایی فرآیند شرکت تولیدی در نرم افزار سپیدار
 • 5) ایجاد سناریو شرکت تولیدی در نرم افزار سپیدار

شرکت تولیدی

شرکت تولیدی به دسته شرکت هایی گفته میشود که کالا (مواد خام) خریداری میکنند؛ در فرآیند تک مرحله ای یا چند مرحله ای در کالا تغییر ایجاد میکنند و در نهایت از ترکیب یا تغییر یک یا چند کالا با یک دیگر کالایی جدید (محصول) را به وجود می آورند.

5 عامل اهمیت در حسابداری شرکت تولیدی ( حسابداری صنعتی )

 • نگهداری موجودی مواد خام : قلب تپنده یک شرکت تولیدی زنده نگه داشتن خط تولید آن است؛ تمام فرآیند یک کارگاه تولیدی کوچک یا شرکت صنعتی بزرگ به خط تولید و میزان تولید آن وابسته است، و مسلما مدیریت بهینه در نگه داری مواد خام مصرفی بسیار هائز اهمیت و مورد توجه است.
 • ثبت و مدیریت هزینه ها : در خرید مواد خام، نگهداری مواد خام در انبار، استفاده از مواد خام در خط تولید، حمل و نقل محصول به انبار و نگهداری محصول در انبار و… در همه این فرآیند یک اتفاق مشترک به نام هزینه وجود دارد، ثبت درست هزینه ها و مدیریت آنهاست که اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • بهای تمام شده کالا تولید شده : مواد + دستمزد + سربار (ثابت+متغیر) = بهای تمام شده کالای تولیدی؛ فرمول اصلی و راهنمای ما است. با توجه به این فرمول میتوان گفت ثبت هزینه ها، نگهداری موجودی کالا که در 2 پاراگراف قبل ذکر شد اجزای تشکیل دهنده بهای تمام شده محصول ما هستند و در واقع محاسبه دقیق و درست این فرآیند به 2 مرحله قبل وابسته است.
 • نگهداری موجودی محصولات : داشتن انبار مجزا برای محصولات و کنترل کافی بر موجودی تعدادی محصولات از نیاز های هر واحد تولیدی هستند، درواقع این موجودی و تعداد محصولات موجود در انبار است که میتواند در تخمین میزان تولید مورد نیاز شرکت کمک کننده باشد.

فرآیند یک واحد تولیدی ( شرکت تولیدی )

1- خرید مواد خام: اولین مرحله در واحد های تولیدی معمولا خرید مواد خام آست، در خرید مواد خام میتواند به غیر از بهای کالا خریداری شده، ممکن است هزینه هایی نیز اتفاق افتد و در فرآیند خرید تمامی این هزینه ها در موجودی کالا باید سرشکن شوند.

2- انباشت مواد خام: در بسیاری از شرکت های صنعتی با موضوعی به نام انباشت مواد خام روبه رو هستیم، انبشت مواد خام میتواند بسیاری از ریسک های فرایند تولید را کاهش دهد زیرا ممکن است مواد مصرفی مورد نیاز یک واحد صنعتی در بازه زمانی کوتاهی در دسترس نباشند و این انباشت کالاست که از متوقف شدن خط تولید جلوگیری مینماید، با این حال انباشت مواد خام بسته به نوع آن میتواند هزینه های نگهداری قابل توجهی نیز به وجود آورد که به کل برای مجموعه توجیح اقتصادی مناسبی نداشته باشد.

3- ارسال مواد خام به خط تولید : این مرحله نیز در هر واحد صنعتی متفاوت است و ممکن است با توجه به فاصله انبار و خط تولید هزینه های قابل توجهی را داشته باشیم.

4- تولید محصول : پس از ارسال کالا به خط تولید و  اتمام مراحل تولید؛ به کالایی که از خط تولید بیون می آید “محصول” میگوییم، لازم به ذکر است با توجه به تک مرحله ای یا چند مرحله ای بودن تولید، این کالا میتواند محصول نهایی ما یا خود مواد خامی در فرآیند تولید محصول نهایی مورد انتظار باشد.

5- فروش محصولات : بعد از اتمام تمامی این فرآیند ها، محصول نهایی تولید شده ما یا به انبار محصولات منتقل یا مستقیما به دست مشتری ارسال میشود.

نظرات شما

نظرات خود را در مورد دوره آموزشی بسته تولیدی سپیدار بیان کنید 🙂

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام بسته تولیدی کی میزارید تو سایت قیمتش چنده؟

  پاسخ
  • سلام محمد عزیز
   دوره تولیدی در حال آماده سازی است، و زمان دقیقی مشخص نیست، اما پیش بینی ما برای زمان انتشار، 2 ماه آینده است.
   ممنونیم که همراه ما هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اشتراک گذاری

دوره آموزشی بسته تولیدی سپیدار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

فهرست